Adsense ile Blogdan Para Kazanma Yolları

By | Ocak 25, 2017

Adsense ile İnternetten Para Kazanma Yolları

Adsense Nedir?

Adsense; Google arama motorunun blog,website ve Youtubede video sahiplerine yayınladıkları reklamlar karşılığı para ödediği reklam ağıdır. Ülkemizde bloggerların genellikle en çok tercih ettiği blogdan para kazanma yöntemidir. Video alanında lider olan video arama motoru Youtube‘ nin de sahibi olan Google, video sahiplerine de Adsense sayesinde para kazandırmaktadır. Adsense reklamcılık ağına ücretsiz olarak buradan başvurabilirsiniz.

Google Adsense Nasıl Çalışır? Adsenseye Nasıl Kayıt Olunur?

Yukarıda verdiğimiz linkten başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuz Adsense tarafından değerlendirilir. Başvurunuz Adsense reklam politikalarıyla uyumu olumlu sonuçlanması halinde kayıt yaptığınız panele girerek, sitenize ekleyeceğiniz adsense reklam kodlarını alabilirsiniz. Sitenizde yayınladığınız Adsense reklam kodlarına gelecek tıklamalarla para kazanabilmektesiniz. Reklamlar genelde ziyaretçilerin arama eğilimlerine ve önceden baktığı bilgilere göre çıkmaktadır. Adsense reklamları aldıktan sonra reklam politikalarına çok dikkat etmek gerekir. Adsense belirli bir ödeme eşiğine ulaştığınızda adres doğrulaması, banka hesabı eklenmesi gibi durumlar için size postayla PIN kodu gönderir. Gönderilen PIN kodunu girerek bir nevi hesap doğrulaması yapılır. Adsenseden ödeme almak için belirlediği ödeme eşiğini geçtikten sonra banka hesabınıza her ayın 21-25 arası ödemenizi alabilmektesiniz.

Google Adsenseden Nasıl Para Kazanılır?

Website ve blog sahipleri; bloglarında yayınladıkları Adsense reklamlarına gelen tıklamalardan ve sonraki işlemlerden mesela satın alma vb. işlemlerden para kazanmaktadırlar. Youtube kanal sahipleri de videolarındaki reklamlara gelen tıklamalarla para kazanırlar. Blog sahipleri; belirli bir kategoride site açarak, güncel kalarak, benzersiz ve özgün içerik üreterek, kopyala yapıştır yapmadan Adsense politikalarına riayet ederek aylık güzel meblağlar kazananabilirler. Mashable.com adındaki magazin blogunun aylık 600.000$ aldığı söylenmekte.

Adsense konusunda hile yapmadığınız sürece; mesela kendi reklamınıza tıklamak, tıklatmaya teşvik etmek vb. illegal yöntemleri uygulamadığınız sürece Adsense düzenli bir gelir kaynağıdır. Günümüzde de hala geçerliliğini koruyan blogdan para kazanma yöntemidir. Arada hiç illegal yol yapmadan banlanan blog sahiplerini de duymaktayız fakat banın kaldırılması için itiraz da edebilirsiniz illegal işlem yapmadığınız sürece. Banlanmanız elbette dünyanın sonu değil, bu noktada tavsiyemiz satış ortaklığı yapmanızdır. Satış ortaklığı yaparak yüksek meblağlar kazanan blog sahipleri de az değildir.

Adsense hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Adsense ile para kazanma yolları konusunda bilgi vermeye çalıştık, aklınıza takılan kısımları yorum yaparak sorabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

9 thoughts on “Adsense ile Blogdan Para Kazanma Yolları

 1. Pingback: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları | BLOG MAVİSİ

 2. Pingback: Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak | BLOG MAVİSİ

 3. Pingback: Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak | BLOG MAVİSİ

  1. Blogmavisi Post author

   500 siteye kadar bağlanabilir diyor adsense politikalarında. Fakat dikkat edilmesi gereken bağlanacak olan websitelerin adsense politikalarına uyumlu olmasıdır.Abartmamakta fayda var tabi.

   Reply
 4. mustafa

  Google adsense başvurum “Sitenizin incelenmesi üç güne kadar tamamlanacak ve size e-posta ile haber verilecektir” mesajının görüntülendiği bir aşamada. Bu aşamayı geçmek için yapmam gereken bir düzenleme var mıdır? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı acaba?

  Reply
  1. Blogmavisi Post author

   Mustafa, yapacağın bu aşamada sadece beklemek. Sitende gizlilik politikası kısmı var fakat açılmıyor, iletişim eklemişsin. Çerez politikası ve hakkında sayfası ekleyebilirsin. Sitende yeteri kadar içerik olduğuna inanıyorsun ki başvurmuşsun. Ne yaparım dersen, içerik girmeye devam etmeni öneririm. Blogspotlar son zamanlar biraz zor adsense alıyor deniyor umarım hayırlısı olur senin için. Bol kazançlar.

   Reply
 5. Turgutlu En Son Haber

  Google bazen sebepsiz yere hesabı askıya alıyor

  Reply
  1. Blogmavisi Post author

   Evet askıya alabiliyor fakat sadece adsense bazlı düşünmemek gerek. Başka platformlardan da reklamlar ile para kazanılabilir.

   Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.