Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak

By | Ocak 30, 2017
Banner Reklam Alışı Satışı

Banner ile Blogdan Para Kazanmak

Blogunuzda Yayınladığınız Banner Reklamları ile Nasıl Para Kazanılır?

Bloggerların en çok tercih ettiği para kazandıran yöntemlerden biri de banner ile para kazanmaktır. Her blog yazarı, eğer kendine ait özel sebepler yoksa blogdan para kazanmak ister. Burada kimi blog yazarları sadece cv için blog açar, kimisi içinden geçenler yazmak ister, kimisi çevre edinmek sesini duyurmak için blog açar. Bu tarz para kazanma amacı gütmeyen blog siteleri elbette vardır fakat verdiği emeklerin karşılığını almak isteyen blog ile para kazanmak isteyen bloggerlarda haliyle mevcuttur. Eğer blog nedir? ücretsiz blog nasıl açılır? blog yazarlığı hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linklerden önceki bilgilendirme yazılarımıza ulaşabilirsiniz:

Daha önce blogdan para kazandıran yöntemleri toplu olarak ele aldığımız blog yazarak para kazanma yolları yazısında bahsettiğimiz banner ile para kazanma yönteminden bu makalemizde bahsedeceğiz. Sitenizden banner reklam alım satımı yoluyla genelde 2 yolla para kazanabiliriz:

  1. Blogunuza reklam vermek isteyen kişilerin, banner reklamlarını sitenizde yayınlayarak.
  2. Kendinize ait sitenizdeki banner reklam alanlarında, kendi ürün ile servisinizin yada satış ortağı olduğunuz ürünlerin bannerını yayınlayarak banner ile para kazanma.

Banner Reklam Alımı Reklam Satışı

Blogunuz belirli bir alanda, belirli bir kitleye hitap ediyor olabilir. Haliyle bu alanda faaliyet gösteren kişi ve kurumların ilgisini çekeceksiniz. Bu noktada blogunuza reklam vermek isteyen kişiler yada kurumlar, sizinle iletişime geçerek banner reklam talep edebilirler. Blogunuzda iletişim sayfası yada oluşturacağınız özel reklam iletişim sayfası yoluyla banner reklamlar alabilirsiniz. Banner reklam fiyatları konusunda belirli bir fiyat yoktur. Sitenin kalitesi, ziyaretçi trafiği, kategorisi, hitap ettiği kitle bu fiyatta belirleyici unsurdur. Banner fiyatları konusunda forumların reklam alış satış kategorilerini ziyaret ederek, kendinize bir fiyat politikası belirleyebilirsiniz. Örneğin; Google ‘de banner reklam + forum şeklinde de arama yapabilirsiniz. Reklam alacağınız reklam bölümleri ise genelde en çok rağbet gören aşağıdaki görselde olduğu gibidir:

Banner eklam alım satımı

Banner ile Para Kazanmak

Kendi Ürünlerinizi Yada Satış Ortağı Olduğunuz Ürünlerinizi Yayınlayın

Banner reklamlarını kendi ürün yada servisleriniz tanıtmak, pazarlamak için kullanabilirsiniz. Mesela kendinize ait bir mobilya markanız var ve bunu tanıtmak istiyorsunuz. Blogunuza banner koyarak ürününüzü tanıtabilir ve satışını yapabilirsiniz. Markanızı elinizdeki bloglardaki banner reklam alanlarından tanıtarak aranma ve alınabilirlik sayısını da arttırabilirsiniz.

Google adsense reklamlarınızı yayınlayarak, banner reklam alanlarınızdan para kazanabilirsiniz. Adsense ile aklınza takılanları Adsense ile para kazanma yolları yazısında bulabilirsiniz.

Kendinize ait olmayan ürün yada servislerin bannerlarını kullanarak satış ortaklığını yapabilirsiniz. Kimi blog sahipleri, başkalarının banner reklamlarını alarak değil de kendi satış ortaklığı reklamlarını yayınlayarak blogdan para kazanma yoluna giderler. Satış ortaklığı ile para kazanmak, eğer odaklı bir şekilde uygulanırsa blogdan para kazanmanın en etkili yoludur. Benim de blogmavisi.com ‘da kullandığım blogdan para kazanma yöntemidir. Bir banner örneği aşağıda verilmiştir.

Banner Reklam Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Genelde şöyle bir kanı vardır; blogdan para kazanmak için işte şu kadar ziyaretçi trafiğiniz olmalı, şu kadar kişi sitenize girmesi lazım ki para kazanırsınız gibi. Ben buna katılmıyorum: Evet ziyaretçi trafiği olmalı fakat odaklı ve ihtiyacı olan kitleye ulaştıktan sonra aylık 5.000-10.000 gibi kişi gelmesi lazım gibi sözler bence günümüzün şartlarına uymuyor. Sitenize odaklı, ne yapacağını bilen ve o ürüne ihtiyacı olarak gelen 100 kişi, emin olun hedefsiz 10.000 kişiden çok iyidir.

Banner ile para kazanmak için blogunuz belirli bir ivme yakalayana kadar reklam şirketleriyle irtibata geçebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde forum araması yaparak, forumlardan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz. Blogunuz, kategorinizde ön sıralara geldikçe banner reklam vermek isteyenler size ulaşacaklardır. Banner ile blogdan para kazanma yolları hakkında aklınıza takılan kısımları yorumla sorabilir, arkadaşlarınızın da yararlanması için bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

One thought on “Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak

  1. Pingback: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları | BLOG MAVİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.