Blog Yazarak Para Kazanma Yolları (GÜNCEL LİSTE)

By | Kasım 30, 2016
Blogdan Para Kazanma Yolları

Günümüzde website yada blog kurarak para kazanma yöntemini kullanarak, internetten para kazanmak isteyenler giderek artmakta. Blog kurarak para kazanma, internetten para kazanma yollarının en etkili ve rağbet gören yollarından birisidir. Araştırmayı seven birisi misiniz? Çalışkan, sabırlı ve de yazmayı seven birisi misiniz? Bunlara cevabınız evet ise açık ve net olarak söyleyeyim sizde blog yazarak para kazanabilirsiniz! Peki geçmişte blog yazarak para kazananlar hangi yolları kullanmışlar açıklayalım:

Blogdan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

 • Adsense ile Blogdan Para Kazanmak: Ülkemizde ve dünya genelinde en çok tercih edilen blogdan para kazanma yollarından biri adsense ile para kazanmaktır. Adsense; Google 'nin blog sahiplerine yayınladıkları Google reklamları karşılığı para ödediği reklam networküdür. Blog sahipleri, reklamlara tıklama başına Adsenseden para kazanırlar. Google' nin belirlediği şu an 200 TL eşiği aşan her Google Adsense hesap sahibine ödemesini her ayın 20-30 tarihleri arasında ödemesini yapar. Detaylı bilgi için Adsense ile Para Kazanma Yolları yazısına bakabilirsiniz.
 • Satış Ortaklığı ile Blogdan Para Kazanmak: Blogdan para kazanma konusunda eğer yapılması gerekenler yapılırsa en çok kazandıran yöntemdir satış ortaklığı. Satış ortaklığı; bir başkasına ait ürünü, belirli komisyon karşılığı müşterilere satma işidir kısaca. Satış ortaklığı ile blogdan para kazanmak, geçmişte kazandırdığı gibi gelecekte de kazandıracak en etkili internetten para kazanma yollarından biridir. Satış ortaklığı konusunda sitemizde daha geniş açıklamalar, bilgiler bulacaksınız.
 • Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak: Website yada blogunuza alacağınız banner reklamları ile blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Blogunuzdan reklamını yada pazarlamasını yapacağınız ürünün bannerını yayınlayarak satışlardan para kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak  makalesine göz atabilirsiniz.
 • Blog Mentörlüğü (Uzmanlığı): Uzmanı olduğunuz konu yada konularda blogunuzdan vereceğiniz bilgilerlerle, eğitimlerle blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Örneğin bir aşçı iseniz yemek tariflerinden, yemek tüyolarından ilgilenen kişilere uzmanlık ederek para kazanabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için Blog Uzmanlığı ile Blogdan Para Kazanmak yazısına bakabilirsiniz.
 • Makale Yazarlığı ile Blogdan Para Kazanmak: İnternet alemi hızla gelişmekte ve hızlıca çok sayıda içerik, makaleye ihtiyaç oluyor. Makale yazmaya vakti olmayan yada yazamayan kişiler blogunuz vasıtasıyla size ulaşarak bu ihtiyaçlarını gidermek isterler. Makale yazarlığı hem sizin için hem de blogunuz için önemli bir tanıtım araçlarından biridir, bir nevi referansınızdır. Makale Yazarak Blogdan Para Kazanmak yazısından detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Tanıtım Yazısı ile Blogdan Para Kazanmak: Websitelerini yada ürünlerini (promosyon ürünleri de olabilir) blogunuzda tanıtım yazıları ile tanıtmak isteyenler, sizinle blogunuz vasıtasıyla iletişime geçerek tanıtım yazıları yazdırabilirler. İlginiz ve konunuzla alakalı içeriklerle tanıtım yazıları yayınlayarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi Tanıtım Yazısı Satışı ile Blogundan Para Kazanmak yazısında.
 • Kendi Ürünlerinizi Satarak Blogdan Para Kazanmak: Ürettiğiniz ürünleri, 2. el eşyalarınızı, tasarımlarınızı blogunuz vasıtasıyla meraklılarına satarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz.
 • Blogu Satarak Para Kazanmak: Belirli bir ivmeye gelen blogunuzu satın almak isteyenler olacaktır. Blogunuzu satarak para kazanabilirsiniz. Sadece website yada blogları satarak para kazananlar da bu piyasada az değildir.
 • Diğer Yöntemler: Blogunuzdan para kazandıracak az denenmiş yöntemleri sıralayalım;

          - Link Satışı: Belirli sürelerde blogunuzda backlink almak isteyenlere link satarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

                - Link Kısaltma: Link kısaltma servislerinin reklamları ile para kazanabilirsiniz.

Blog Kurmak İçin Kod Bilmemiz Gerekir Mi?

İyi, güzel bunları anlatıyorsun da blog kurmak için kod bilgisine, programlama bilgisine ihtiyaç var mıdır? Nasıl blog kurulur? dediğinizi duyar gibiyim. Eğer bunları düşünüp, blog kurmak size zor geliyorsa inanın hata yapıyorsunuz.  En çok 15 dakikda içinde website yada blogunuzu açabilirsiniz. Ücretsiz blog açabileceğiniz siteleri ve nasıl açacağınızı adım adım anlatan Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım) konulu yazımızda bulabilirsiniz. Blog Nedir? Blog Para Kazandırır Mı? konulu makalemizde blog nedir? blog ve websitesi kurmanın faydalarından bahsettik, mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. 

Blogdan Ne Zaman Kazanmaya Başlarım?

Yukarıda bahsettiğimiz blog yazarak para kazanma yollarından biri yada birden çok (fazla yönteme odaklanıp zamanınızı ve emeğinizi heba etmeyin) yöntemi seçerek blog dünyasına adım atabilirsiniz. Blogunuzdan para kazandıracak sayısız yöntem var. Öncelikle araştırmaktan, yazmaktan hoşlandığın konularda yazmaya özen gösterin. Başaramadınız mı? bir daha deneyin, olmadı mı? bir daha... Emin olun sonuçta hem tecrübe edineceksiniz hem de emeğinizin karşılığını banka hesabınıza gelen paralarla alacaksınız. Yeter ki yazmayı sevin, araştırmaktan bıkmayın, paylaşımcı olun, sabırlı bir şekilde hedefinize odaklanın! Blogdan para kazanmak konusunda genel hatlarıyla para kazananlar bu yolları izlerler. 

Blogdan Para Kazanma Konusunda Rehber Arıyorsanız, Önerimiz Blog Kazançları:

blog-kazanclari

Blogdan para kazanma konusunda adım adım sizi yönlendirecek eğitim seti arıyorsanız; yani aşama aşama blogdan para kazanma yoluyla internetten para kazandıracak bir eğitim seti olan Blog Kazançları eğitim setini almanızı öneririz. Blog piyasasında yaklaşık 7 yıldır tecrübemizle blog kazançları video anlatımlı eğitim setini, blog ile para kazanmak isteyipte ne yapacağını bilmeyenlere önermekteyiz. Blog kazançları eğitim setine buradan ulaşabilirsiniz. Blog kazançları hakkında detaylı inceleme ve bilgilendirme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan kısımları yorum yaparak sormaktan, beğen butonlarıyla arkadaşlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. Takipte kalmanızı öneririz.

Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında E-mail Adresinize Gelsin!
ABONE OL
Spam mail asla gönderilmez.

Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızın da haberdar olması için paylaşın;

Blog Haberleri, Blogdan Para Kazanma

Blog Nedir? Gerçekten Blog Para Kazandırır Mı?

9 thoughts on “Blog Yazarak Para Kazanma Yolları (GÜNCEL LİSTE)

 1. Pingback: Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak | BLOG MAVİSİ

 2. Hüseyin Kanmaz

  Bu kısa yazınızda birden fazla blog yazarak para kazanma yolunu anlattığınız için sizi tebrik etmek istiyorum. Ancak “Blogdan Para Kazanma Yolları Nelerdir?” başlığının altında yer alan alt başlıkları da ayrı birer makale olarak yazarsanız oldukça iyi geri dönüşler alınabilir diye düşünüyorum.

  Reply
 3. Pingback: Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? | BLOG MAVİSİ

 4. Emre

  Blog yazarak para kazanmak istiyorum. Bu yöntemleri uygulamaya çalışacağım. Teşekkürler

  Reply
 5. Pingback: Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır? | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

 6. Pingback: Tanıtım Yazısı Satışı ile Blogundan Para Kazanmak | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

 7. Pingback: Makale Yazarak Blogdan Para Kazanmak | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.