Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

By | Ocak 28, 2017
Blog yazarlığı yapmak stiyorum

Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Blog Yazarı Ne Demek?

Öncelikle blog yazarı ne demek? bu konudan bahsedelim. Blog yazarı; belirli bir konuda, belirli bir amaç hakkında video, resim ve içerik  kullanarak web tabanlı blog tabir edilen platformlarda paylaşım yapan kişilerdir. Blog yazarı; belirli bir amacı olsun yada olmasın, blog aracılığıyla anlatmak istediklerini ziyaretçilerine, takipçilerine aktarmak amacıyla paylaşımda bulunur. Bu bağlamda blog, insanlarla bağ kurma açısından önemli yere sahiptir. Blog yazarlığı yapmak istiyorum fakat blog nedir? Blog yazmak ne demek? Blog hakkında fikrim yok diyorsanız; Blog Nedir? Blog Para Kazandırır Mı? konulu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Blog Yazmaya Nasıl Başlanır?

Blog yazarlığı için adında anlaşılacağı üzere bir blog sahibi olmanız gerekir. İlk başlarda blog yazarlığına yeni başlayanların ortak derdi sermaye sıkıntısıdır. Eğer başka bir gelir kaynağınız, sermayeniz yoksa mecburen ücretsiz yollara başvurmak gereğini duyarsınız. Ücretsiz blog nasıl açılır? konulu yazımızda ücretsiz blog nasıl açılır? Ne yapmak gerekir? konularına yanıt bulabilirsiniz. Blog yada websitesi açma konusunda kendinize; acaba site kurabilir miyim? Acaba kod bilgisi gerekir mi? Programlama bilmem gerekir mi? gibi soruları sorup, canınızı sıkıyorsanız inanın kendinize haksızlık ediyorsunuz. Sadece 20 dakikada kendi başınıza internet sitenizi açabilirsiniz. Hiçbir programlama, kodlama bilmeden yapabilirsiniz bunu. Profesyonel olarak blog yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız da burada önerdiğimiz blog kazançları videolu eğitim setiyle  blogunuzu açabilir ve blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Blog Yazmaya Nereden Başlamalı?

Blogunuzu yukarıda belirttiğimiz yollarla açtıktan sonra blog yazmaya nereden başlamalıyız bundan bahsedelim şimdi de. Öncelikle blog yazma amacınızı belirleyin ve sevdiğiniz, araştırmaktan zevk aldığınız konularda yazmaya özen gösterin. Her telden çalan blog konuları yerine spesik yani net bilgiler içeren makaleler yazın. Tek kategori de yazın gerekirse birbiriyle alakalı 2-3 kategoride yazın. Mesela yemek tarifleri yazmayı seviyorsanız; yemek tarifleri, en iyi restoranlar, en iyi yemek yenecek mekanlar gibi konularda yazabilirsiniz. Yazılarınızda bilgi verici tarzda ve samimi bir dil kullanırsanız takip edilen blog yazarlarından biri olabilirsiniz.

Okuyucularınızla bağ kurup, iletişim halinde olursanız bu sizin blog hayatınıza önemli katkıları olacaktır. Okuyucularınızı kandırmayan, bilgi veren ve hayatlarında fark yaratacak içerikler yazmanız çok hızlı yol almanızı sağlayacaktır. Blogunuza sürekli yazı yazmaktan vazgeçmeyin. Blogunuzu rayına oturttuktan sonra haftada en az bir yazı yazarak güncel tutmaya özen gösterin.  Blogunuzu ve kendinizi geliştirin. Yazdığınız içeriklerinizi sosyal medyada(facebook,twitter,instagram,pinterest vb.) paylaşmayı ihmal etmeyin. Başka bir kaynaktan yazı, resim, video alıyorsanız muhakkak kaynak gösterin. Emin olun, siz kazançlı çıkacaksınız. En önemlisi de sabretmeyi aklınızdan çıkarmayın. Zorlansanız da içerik üretmeye, paylaşmaya gayret edin. Paylaşımcı olun, sonunda siz kazanacaksınız.

Blog yazarlığı nedir? blog yazmak istiyorum fakat ne yapacağını bilmiyorum gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Blog açtıktan sonra pek çok blog yazarının aklına takılan blog yazarlığı nasıl yapılır ve blog yazmada nereden başlamalı gibi konulara da değindiğimiz bu makalede aklınıza takılan kısımları yorum yaparak sorabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

2 thoughts on “Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

  1. Pingback: Banner Reklamları ile Blogdan Para Kazanmak | BLOG MAVİSİ

  2. Pingback: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları | BLOG MAVİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.