En Çok Kazandıran Yabancı Satış Ortaklığı Siteleri

By | Mart 15, 2017

En iyi yabancı satış ortaklığı siteleri

Dünya genelinde pek çok satış ortaklığı siteleri mevcuttur. Biz bu yazımızda en çok bilinen ve genellikle herkes tarafından kullanılan en iyi yabancı satış ortaklığı ağlarını açıklayacağız. Bundan önceki yazılarımızda satış ortaklığının; günümüzde kazandıran ve gelecekte de kazandıracağı söylenen, ender internetten para kazanma yöntemlerinden olduğunu belirtmiştik. Eğer satış ortaklığı hakkında bir ön bilginiz yoksa, neden satış ortaklığı yapmalı? Satış ortağının pazarladığı ürünler nelerdir? Satış ortaklığının faydaları gibi soruların yanıtlarını Satış Ortaklığı ile Blogdan Sınırsız Para Kazanmak konulu yazımızdan bularak detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Ülkemizde blogdan para kazanmak denilince ilk olarak akla Google’ nin site sahiplerine para kazandıran platformu Adsense akla gelmektedir. Adsense ile blogdan para kazanmanın yanısıra, satış ortaklığı da blog yazarak para kazanma konusunda dünyadaki webmasterlar tarafından en çok uygulanan bir yöntemdir. Ülkemizde en sağlam para kazandıran Türkçe satış ortaklığı sitelerini; sağladıkları faydaları, verdikleri hizmetlerini ayrıntılı olarak En Sağlam Türk Satış Ortaklığı Siteleri (Sürekli Güncel) yazısında ele aldık. Yabancı satış ortaklığı sitelerinden ziyade Türk satış ortaklığı siteleri ile blogdan para kazanmak niyetindeyseniz, bu yazı size çok yardımcı olacaktır.

Yabancı Satış Ortaklığı Siteleri

1. Clickbank

clickbank sitesi

Bünyesinde çoğunlukla e-kitaplar, e-eğitimler içeren dijital ürün platformudur. Yüzbinlerce satış ortağı olan clickbank; 1998 yılında kurulmuş en eski ve en sağlam satış ortaklığı sitelerinden birisidir. Bundan 6 yıl öncesine kadar dünyanın yanı sıra, ülkemizde de satış ortakları arasında çok popüler olan clickbank; artık popülerliliğini yitirmektedir. Bunda en büyük sebepler; clickbanka sonradan eklenen çok kalitesiz ve iadesi artan digital ürünlerin eklenmesi, Adwords (Google reklam verme platformu) tarafından clickbank ürünlerinin tanıtımının yasaklanmasıdır. Adwords ile bundan 5-6 yıl öncesinde reklam vererek hatırı sayılır para kazanan satış ortağı sayısı hayli fazladır. Günümüzde de clickbanktan halen para kazanılmaktadır; adwords harici yollarla para kazanan satış ortakları mevcuttur. Örneğin; blog yazarak para kazananlar, sosyal medya ile pazarlayanlar, e-mail ile pazarlayan ve benzer yöntemleri kullanarak para kazanmak clickbankta günümüzde de mümkündür.

Clickbank ödemelerini çek, banka havalesi ve payoneer (paypal benzeri online para transferi platformu) yoluyla almak mümkündür. Ödeme alt limiti 10 $ olan clickbankta, alt limiti profil ayarlarından siz de belirleyebilirsiniz. Clikbanka üyelik ücretsizdir, websiteniz olmasına da gerek yoktur. Fakat Clickbankta blog yazarak para kazanmak, kazançlı bir satış ortaklığı yöntemidir. Üyelik formuna buradan ulaşabilirsiniz. Clickbank hakkında daha detaylı yazılarımız olacak, takipte kalmanızı öneririz. Clickbank hesabımızdan geçmiş dönemlerde aldığımız örnek bir kazanç tablosu aşağıdadır:

2. Jvzoo

Jvzoo Nedir?

Jvzoo Nedir?

Genellikle yazılım ürünleri, digital e-kitap ve kursların olduğu son zamanlarda revaçta olan satış ortaklığı sitesidir. Ödemelerini paypal üzerinden yapmaktadır. Kayıt olurken, web sitesi şartı yoktur, fakat e-mail onayı ve telefon doğrulaması yapmanız gereklidir. E-mailinize kayıt olurken verdiğiniz email adresinize doğrulama linkini tıklayarak, email doğrulaması yapabilirsiniz. Telefon doğrulaması içinse; verdiğiniz telefon numarası aranmakta ve telesekreterin söylediği (temel ingilizce yeterlidir) rakamları girerek hesabınızı aktifleştiriyorsunuz. Kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

3. Amazon

Amazon.com hakkında bilgi

Amazon; hemen hemen her kategoride ürün bulunduran, dünyanın en büyük perakende alışveriş sitesidir. Genelde fiziksel ürünlerin satışının yapıldığı satış ortaklığı sitesidir. Dünyanın her yerinden sipariş alıp, bu ülkelerden satın alanlara ürünleri göndermektedir. Ülkemize de Amazon.com ürün göndermektedir. Kitaptan, elektronik aletlere, mobilyadan, giyime, mutfak eşyalarından, kişisel bakım ürünlerine kadar her türlü fiziksel ürünü Amazon.com sitesinde bulabilirsiniz. Satış ortağı olduğunuz ürünleri %4 – %10 komisyonla satabilirsiniz. Amazon, bilinen en eski online alışveriş sitesidir. Ödeme almada sıkıntı yaşamazsınız. Bilinen en güvenilir satış ortaklığı sitesidir desek yanlış söylemiş olmayız. Eğer ingilizceniz var ve fiziksel ürün pazarlamak niyetindeyseniz; amazon.com ilk tercihiniz olmalı. Dünya genelinde pek çok blogger, bloglarına Amazon’dan aldıkları linkleri ekleyerek amazondan para kazanmaktadırlar. Amazondan ödeme alt sınırı 100 $ olarak belirlenmiştir. Geçmişte çek ile ödeme alınırken, payoneer ile de ödeme alınabilmektedir. Amazona satış ortağı olmak için; buradan satış ortaklığı sayfasına ulaşın ve Join Now for Free kısmından kayıt formunu doldurabilirsiniz.

4. Ebay

ebay nedir

Ebay, aynı Amazon.com gibi dünyanın sayılı alışveriş sitelerinden biridir. Onlarca kategorideki binlerce ürünlere satış ortağı olarak komisyon kazanabilirsiniz. İngilizce içerikli siteleriniz varsa, ebaydan alacağınız link ve bannerları kullanarak affiliate marketing adına para kazanmanız mümükündür. 25$ minimum ödeme limitine ulaşınca paypal yada direkt depozit şeklinde ödemenizi alabilirsiniz. Kayıt olmak ücretsizdir, satış ortaklığına buradan başvurabilirsiniz.

5. Commission Junction (cj.com)

commission junction (cj.com) nedir

Commission Junction (cj.com), bilinen en eski affiliate ağlarından biridir. Otuzu aşkın kategoride, binlerce ürüne satış ortağı olabilirsiniz. Ödeme yapan ve güvenilir satış ortaklığı ağlarından biridir. 50$ havale alt ödeme limitine ulaşınca ödemenizi alabilirsiniz. Ödemelerinizi çek yada payoneer yoluyla tahsil edebilirsiniz.

Hangi Yabancı Satış Ortaklığı Sitelerini Seçmeliyim?

Dünya genelinde en çok rağbet edilen, güvenilir ve ödeme yapan en iyi yabancı satış ortaklığı sitelerini listeledik. Bu affliate marketing sitelerine benzer irili ufaklı pek çok affiliate ağları vardır. Hangi en iyi yabancı satış ortaklığı sitelerini seçmelisiniz, biraz da bundan bahsedelim.

Tercihiniz fiziksel ürünlere (giyim,elektronik eşya,kozmetik vb.) satış ortaklığı yaparak blogdan para kazanmak ise önerimiz; Amazon.com affiliate ağıdır. Amazonun dünya genelinde marka olarak bilinirliliği, ödeme ve destek konsunda sıkıntı yaşatmaması, ürün çeşitliliği açısından tercih sebebidir. Özellikle belirli ülkelerdeki amazon siteleri hariç ingilizce sitelerin çoğu amazondan para kazanmaktadırlar. Amazon sayesinde bloggerlar %4 – %10 komisyonlarda güzel kazançlar elde etmektedirler. Amazon satış ortaklığı hakkında nette pek çok yardımcı döküman da bulabilirsiniz.

Yüksek komisyonlu digital ürünlerin (e-kitaplar, e-kurslar gibi) satışına aracılık ederek komisyon kazanmak niyetindeyseniz önerimiz; clickbank.com sitesidir. %10 – % 75 civarı komisyon oranlarıyla dijital ürün satışı yapılan satış ortaklığı siteleri ile hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Clickbank, yukarıda konusunda bahsettiğimiz üzere özellikle ülkemizde en çok tercih edilen en iyi yabancı satış ortaklığı sitesi olarak bilinmektedir. Ödeme almada ve destek konusunda sıkıntı yaşatmayan satış ortaklığı sitelerindendir. Clickbankta paranız kalmaz desek yeridir bi bakıma. Son zamanlar dijital ürün konusunda jvzoo.com sitesine yönelme var fakat clickbank hala satış ortaklarına para kazandırmaktadır.

Yabancı satış ortaklığı siteleri ile elde ettiğiniz kazançlar genelde dolar bazlı olduğundan Türk satış ortaklığı sitelerine nazaran daha kazançlı olmaktadırlar. İleri derecede yabancı diliniz varsa tavsiyemiz yabancı satış ortaklığı siteleri ile affiliate marketing yapmanızdır. Yabancı dili olmayanlar da elbette bu satış ortaklığı sitelerinden para kazanabilirler fakat biraz daha fazla emek vermeleri gerekir. Ödeme yapan, güvenilir, en iyi yabancı satış ortaklığı sitelerini ele aldığımız bu yazıda aklınıza takılan kısımları yorumlarınızla sorabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

6 thoughts on “En Çok Kazandıran Yabancı Satış Ortaklığı Siteleri

 1. Pingback: En Sağlam Türk Satış Ortaklığı Siteleri (Sürekli Güncel) | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

 2. İsmail

  Güzel bilgiler paylaşılmış.Yeni başlayan biriyim, tecrübe sahibi oldukça buradan bilgi paylaşımı yapacağım

  Reply
 3. binnaz

  internetten para kazanmak kolay değil emek istiyor 24 saat istiyor yani iki hamlede para kazanma hayallerine girmesin kimse

  Reply
  1. Blogmavisi Post author

   Emek harcamadan kolay para kazanma düşüncesindeyseniz zaten para kazanmanız mucize gibidir. Emek verip sisteminizi kurduktan sonra otomatikleşen bir gelire sahip olmanız içten bile değildir.

   Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.