Makale Yazarak Blogdan Para Kazanmak

By | Şubat 9, 2017
evde makale yazarak nasıl para kazanılır

Makale Yazarak Blogdan Para Kazanmak

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma konusunun çok meşakatli bir iş olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hiçbir işte emek vermeden para kazanılamayacağı gibi makale yazarak blogdan para kazanmak konusunda da emek vermemiz gerekir. Eğer araştırmayı seviyorsanız, konu hakkında bilginiz olsun olmasın sürekli yazabiliyorsanız yada planlı yazabiliyorsanız bilgisayardan para kazanabilirsiniz. Emek verip yazmayı seviyorsanız yada alışkanlık haline getirebiliyorsanız yazı yazarak para kazanmak kaçınılmazdır sizin için. Makale yazarak blogdan para kazanma konusunda bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma Yolları

Yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyorsunuz fakat nasıl yazdığım makaleden para kazanırım diyorsanız açıklayalım: Bunun iki yolu var;

 1. Makale ihtiyacı olup, yazacak zamanı yada o konuda bilgisi olmayan kişilere makale (ilgili konuda bilgi içeren yazı) yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Bu konuda ciddi bir ihtiyaç var. İlgili konuda makale yazdırmak isteyen kişiler, makale yazarlarına ulaşarak bu açıklarını kapatmaya çalışırlar. Yeri gelir 50-100 makale sipariş bile verirler. İçerik kraldır görüşü hakimdir yani hemen hemen her konuda makale yazarak para kazanabilirsiniz.

 2. Blogunuza yazdığınız makalelerden para kazanabilirsiniz. İhtiyaç duyulan bir konuda yazacağınız yazılar ve oluşturacağınız içeriklerle blogdan para kazanabilirsiniz. Makalelerinizden ilgili ürünlere yada satış ortaklığı yaptığınız ürünlere ihtiyaç sahibi blog ziyaretçilerinizi de yönlendirirseniz yazılarınızdan para kazanabilirsiniz. Ücretsiz blog açmak istiyorsanız detaylı bilgiyi Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? yazısından alabilirsiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanmak istiyorsunuz fakat acaba aklınıza makale yazmak zor mu? makale yazmak kaç para? gibi sorular gelmiştir. Türkçe makaleler yazabiliyorsanız genelde 100 kelimesi 1 TL civarıdır. İngilizce veya yabancı diliniz varsa makalelerinizin değeri üçe katlanmakta. 300 kelimelik 10 makale yazsanız 30 TL kazanacaksınız ve onlarca, yüzlerce kişiye makale ürettiğinizi düşünün. Makale yazarak para kazanmada sınır kendinizsiniz. Benim yazılarımı kim alır? İsteyen kendi yazar, zaten yazı yazarak para kazanmak var mı? gibi sorular sizi kandırmasın. Emin olun evde bile makale yazarak para kazanabilirsiniz. Yazılacak konulardan bilginiz olursa güzel yazılar çıkarabilirsiniz.

Hiç bilgim olmadığı konularda nasıl yazarım derseniz; elinizin altındaki internet size yeterlidir emin olun. Araştırma yaptığınız konuyu Google’ de aratın ve birden çok içeriği harmanlayın,  kendi yorumunuzu da katarak makalelerinizi oluşturun. Gerekirse cümle cümle, kelime kelime anlam bütünlüğünü bozmadan içeriğinizi oluşturun. Sakın ola ki kopyala yapıştır, arakla getir gibi alengirli işler yapmayın. Makale yazdıran insanlar, çoğu zaman ilk kez yazdırmıyorlar yani bu konuda onları kandırmaya çalışmayın. Kendinizi kandırmaktan başka bi iş yapmazsınız. Adınız çıkarsa webmaster dünyasında çok zor iş alırsınız. Onun için araştırmacı olun, sürekli yada planlı yazın, güncel ve benzersiz içerik üretmeye çalışın. Özgün yazılarınızı elbet fark edecekler ve artık siz değil makale yazdırmak isteyenler size ulaşacaktır.

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Makale yazarak blogdan para kazanmanın yanında başkalarına makaleler yazarak para kazanabileceğinizden bahsetmiştik. Forumlarda makale ihtiyaç sahiplerine ulaşabileceğiniz konular açabilirsiniz, emin olun dönüş alacaksınız. Belirli bir süre sonra makaleleriniz tutulur ve çevre oluşturursanız makale yazdırmak isteyeler size ulaşacaklardır. Makale yazma konusunda yukarıda bahsettiğimiz makale yazma adımlarını aklınızdan çıkarmayın. Forumlardan özellikle webmaster forumlarının makale alım satımı kategorilerinden konu açabilirsiniz. Örneğin;

Bu forumlarda makale yazarak para kazanabilirsiniz. Google’de webmaster forum gibi aramalar yaparak pek çok foruma ulaşabilirsiniz. Makale yazarak para kazandıran siteler de bulunmakta fakat güvenli sitelere üye olmayı unutmayın. Makale yazarak blogdan para kazanmak hakkında aklınıza takılan kısımları yorum yaparak sorabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

6 thoughts on “Makale Yazarak Blogdan Para Kazanmak

 1. Emre

  Makale yazarak para kazanma hakkında işe yarar bilgiler, teşekkürler.

  Reply
 2. mustafa tanrıverdi

  İnsan birikimlerini paylaşmalı ve tabi bundan kazanç da elde etmeli. Ve tabi bu tür yazılar da çoğalmalı.

  Reply
  1. Blogmavisi Post author

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi birikimlerinden blogundan para kazanan insan sayısı bayağı fazladır. Yeter ki sürekli, yada sürdürülebilir, anlaşılır ve okuyana fayda sağlasın.

   Reply
 3. Pingback: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

 4. MUHARREM ÇAKIR

  ARKADAŞLAR HER SİTEYE GÜVENMEYİN… BU SİTE GÜVENİLİR AMA ÖRNEĞİN http://www.makale******.com adlı site tamamen aldatmacaya yönelik lütfen dikkatli olun…önce 2-3 ay insanları bekletiyorlar sonrasında da habersizce sitenizi kapatıyorlar. benim 90 adet makalemi ve tam 140 liramı yediler helal etmiyorum. lütfen çalışacağınız siteyi dikkatli seçin …

  Reply
  1. Blogmavisi Post author

   Muharrem Bey, öncelikle değerli yorumunuz için teşekkürler. Bir kötü deneyim yaşamışsınız, yazımızda belirttiğimiz gibi güvenilir ve ödeme yapan sitelere üye olmanızı tavsiye ederiz. Forumlar bu konuda genelde iyidirler. Verdiğiniz site ismini bir kanıt olmadığı için sansürledik. Tek taraflı değerlendirmek etik olmayacaktır. Umarım hak verirsiniz. Site ismini almak isteyenler buradan size yada bize ulaşıp alabilirler. Bol kazançlar dileriz.

   Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.