Satış Ortaklığı ile Blogdan Sınırsız Para Kazanmak

By | Aralık 4, 2016
Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Blog ile para kazanmak konusunda, dünya genelinde internetten para kazanma alanında kazandırdığı kanıtlanmış en garanti yollardan biri olan satış ortaklığı ile para kazanmak yöntemini bu yazımızda sizinle paylaşalım istedik. Dünyanın pek çok yerinde satış ortaklığı ile para kazanan yüzlerce hatta binerce kişi var. Hatta satış ortaklığı ile hayatını geçindiren insan sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Ülkemizde ise daha gelişim aşamasındadır. Bu yazımız ile beraber sizde internetten para kazanma konusundaki en etkili yollardan biri olan satış ortaklığını daha iyi anlayacaksınız.

Satış Ortağı Nedir? Ne İş Yapar?

Satış Ortağı; Bir başkasına yada firmaya ait ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye satışına aracılık eden kişiye denir. Satış ortağı, yaptığı bu satışlardan belirli oranlarda komisyon alır. Bu oran %2-3 lerden %50-75 civarına kadar olabilir. %50 komisyonu baz alırsak 100 TL lik bir satıştan 50 TL civarı komisyon alacaktır ve bu komisyonu yaptığı her satıştan alacaktır. Satış ortağı genelde internet üzerinden satış yaptığından dolayı birebir yani yüzyüze satış yapanlara nazaran daha çok tercih edilir dünya genelinde. Yüzyüze satış yapanlara saygım var, gerçekten beceri ve sabır isteyen bir iş. Kısaca satış ortağı; ürün veya hizmetin müşteriye satışına aracılık eden, zemin hazırlayan kişidir ve yaptığı işler bütününe satış ortaklığı denir. Dünya genelinde affiliate marketing olarak geçmektedir. 

Satış Ortaklarının Pazarladığı Ürünler Nelerdir?

Satış ortakları internet üzerinde aklınıza gelebilecek her ürün yada hizmetin satışına aracılık ederek internetten para kazanabilirler. Örnek vermek gerekirse; buzdolabı, televizyon, kişisel bakım ürünleri, giyim, yiyecek, kitaplar, kişisel gelişim danışmanlığı, yaşam koçluğu gibi aklınıza gelebilecek fiziksel yada digital ürün ve hizmetin satışını yapabilirler.

Bu noktada bizim tavsiyemiz digital ürünlere satış ortağı olarak %50-75 e varan komisyonlar ile satış ortaklığından para kazanmanızdır. Nedenine gelecek olursak; fiziksel ürünler (fotoğraf makinası, televizyon, giyim eşyası vb.), satışı kolay gibi görünse de komisyon açısından digital ürünlere nazaran getirisi azdır. Fiziksel ürünlerde komisyon genelde %2-10 arası değişmektedir. Digital ürünlerde (ekitap, online eğitim) ise komisyon oranı %50-75 civarına kadar çıkmaktadır. Dijital ürünler; hemen indirilebilir, sınırsız sayıda çoğaltılabilir ve maliyeti neredeyse hiç olmadığından dolayı komisyon oranları da yüksektir. Mesela bir evlilik üzerine yazılmış dijital terapi e-kitabına satış ortağı oldunuz. Fiyatı 90 TL olsun komisyonu da %50. Yaptığınız her bir satıştan 45 TL civarı komisyon alacaksınız, vergisi vb. düşülünce net 40 TL civarı para kazanırsınız. Vergi olayı kafanızı karıştırmasın, yani satış ortaklığı işi tamamen yasal ve yaptığınız her bir satıştan satış ortaklığı ağları (ürün yada hizmetin satışının yapıldığı platformlar) sizin adınız devlete vergi ödüyor. Satış ortaklığı ağları hakkında detaylı yazılarımız olacak.

Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanın

Satış Ortaklığı; özgürce çalışma saatlerini belirleyebileceğiniz, başkasına değil sadece kendinize çalışabileceğiniz, çalışma hayatının sınırlarının kendinizin belirleyeceği, para kazanma adına tamamıyla size bağlı olduğu, dünyanın neresinde olursanız (evde, ofiste) olun online olarak yönetebileceğiniz özgür bir çalışma şeklidir.

Satış Ortaklığının Faydaları Nelerdir?

 1. Ürün yada hizmetlere satış ortağı olurken herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 2. İstediğiniz kadar ürün ve hizmetin satış ortağı olabilirsiniz.
 3. Satış ortağı olduğunuz ürünü, illegal yollar hariç istediğiniz şekilde pazarlayabilirsiniz.
 4. Çalışma şeklini ve saatlerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
 5. Yaptığınız işin ve çalışmanın patronu sizsiniz.
 6. Evinizde, ofisinizde nerede olursanız olun satış ortaklığı işini yapabilirsiniz.
 7. Dünyanın neresinde olursanız olun online şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz, ihtiyacınız olan sadece internet ve bilgisayarınız yada son zamanlarda sık kullanılan cep telefonunuz.
 8. Satışını yaptığınız ürün için alan kişiye destek vermek gibi zorunluluğunuz yoktur. Desteği ürün sahibi yapar.
 9. Yüz yüze satış yapmadığınızdan dolayı internetten sıkıntısız pazarlama yapabilirsiniz.
 10. Sermaye gerektirmez.
 11. Dünyanın her yerine, her ülkesindeki insanlara ürün satabilirsiniz.
 12. Websitesi olmadan da satış yapabilirsiniz.
 13. Sosyal ağlarda çevreniz varsa ummadığınız kadar para kazanabilirsiniz.
 14. Satış ortaklığı sayesinde işinizle ilgili yeni insanlar, firmalarla tanışıp farklı iş alanları bulabilirsiniz.
 15. Bilinirliliğinizi artırır, marka olmanız içten bile değildir. İleri seviyede satacak ürünü siz bulmayacak, ürün sahibi size ulaşacaktır.
 16. Ummadığınız kadar, yıllar boyunca kazanamayacağınız parayı kazanabilirsiniz.
 17. Daha bunlara benzer pek çok faydası vardır. İnternet marketing ve satış ortaklığı çağımızın mesleğidir desek yanlış söylemiş olmayız.

Satış Ortaklığında Patron Sizsiniz!

Çalışma Saatlerinizi ve Şeklini Siz Belirlersiniz!

Satış Ortaklığı ile Yıllarca Çalışıpta Kazanamayacağınız Kazançları Kazanabilirsiniz!

Satış ortaklığı ile para kazanma konusunda temelde bilmeniz gerekenleri bu yazımızda paylaştık. Satış ortaklığı konusunda yazılması, aktarılması gereken daha pek çok konu konu var. Satış ortağı olacak ürün nasıl seçilir? Satış ortaklığı ağları nasıl bulunur? Satışı yapılacak ürün nerelerde pazarlanır? Sattığımız ürün komisyon paralarını nasıl alırız? gibi pek çok konuyu sizlerle paylaşacağız. Takipte kalmanızı alttaki abone formuna üye olmanızı tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. İnternette bol satışlar, kazançlar dileriz.

Tavsiye En Sağlam Türk Satış Ortaklığı Siteleri (Sürekli Güncel)

Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında E-mail Adresinize Gelsin!
ABONE OL
Spam mail asla gönderilmez.

Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızın da haberdar olması için paylaşın;

satış ortaklığı veren siteler, satış ortaklığı veren firmalar
Blog Haberleri, Blogdan Para Kazanma, Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri ile Güvenli Para Kazanmak