Tanıtım Yazısı Satışı ile Blogundan Para Kazanmak

By | Mart 7, 2017

Tanıtım Yazısı Satışı

İnternette pek çok blog ve site sahibi, kendi sitelerinde başka sitelerin reklamını yaparak blogdan para kazanma yoluna gitmektedirler. Tanıtım yazısı satmak suretiyle blog ile para kazanma, blogundan para kazanma yöntemlerinden özellikle ülkemizde en çok tercih edilen blog ile para kazanma yöntemlerinden biridir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere blog yazarak para kazanma yollarını bir bütün olarak Blog Yazarak Para Kazanma Yolları (GÜNCEL LİSTE) yazımızda ele aldık, incelemenizi öneririz. Bu makalemizde blogdan tanıtım yazısı satarak para kazanma yöntemini ele alacağız.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Öncelikle tanıtım yazısı nedir kısaca bundan bahsedelim: Tanıtım yazısı, bir sitede başka bir sitenin adının, görselinin vb. geçirilerek link verilmesi yoluyla tanıtıldığı reklam içerikli yazılardır. Tanıtım yazılarını bir nevi reklam yazısı gibi düşünebiliriz. Tanıtım yazısını iki şekilde kullanabiliriz:

  • Tanıtım yazısı satışı ile blogdan para kazanmak mümkündür. Bu maddede siteniz gözle görülür bir biçimde mükemmel olmasa da belirli bir ziyaretçi trafiği olmalıdır. Sitenizin konusu da insanların en çok rağbet ettiği konulardan oluşuyorsa tanıtım yazısı satmak sizin için zor olmayacaktır. Siteniz belirli bir ziyaretçi ile takipçi kitlesine ulaşmışsa ve alanında dikkat çeken siteler arasına girmişse, tanıtım yazısı teklifleri almanız yüksek olasılıktır.

  • Tanıtım yazılarını kullanarak kendi blogumuzu tanıtabiliriz. Burada blogumuz hakkında tanıtım yazıları yazarak sitemizin tanıtımını ve aynı zamanda dış SEO dediğimiz bilinirliliğini arttırırız. Tanıtım yazıları aracılığıyla blogumuzu alakalı sitelerde, forumlarda yayınlayarak ziyaretçi çekebiliriz. Tanıtım yazıları ile Google’de daha üst sıralarda yer almamızı da sağlamış oluruz böylece. Tanıtım yazılarını abartmadan, spam yapmadan blogumuz konusuyla alakalı site ve forumlarda yayınlamalıyız. Tanıtım yazılarımızın her sitede ve forumda birbirinden farklı olmasına ve kopya içerik olmamasına dikkat etmeliyiz. Blogumuzla alakalı konuları işleyen site ve forumlarda yayınlamak tanıtım yazısının verimini arttıracaktır. Hem odaklı trafik çekeceğiz hem de sitemizin Google’de sıralamasını iyileştirebileceğiz. Tanıtım yazılarının, dış SEO denilen sitenin internette diğer ortamlarda tanıtılması işine katkısı da az değildir. Az ve orta rekabetli sektörlerde sitenize ziyaretçi çekmede ve sıralamada güzel konumlar edinmesine yardımcı olduğu webmaster forumlarında dile getirilmektedir. Tanıtım yazısı; yeter ki özgün olsun, alakalı site/forumlarda yayınlansın, sitenizi yeteri kadar tanıtabilsin.

Tanıtım Yazısı Satmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Tanıtım Yazısı Satmak İstiyorum, Nasıl yazmalıyım? Nerelerde yayınlamalıyım? Nelere dikkat etmek gerek diyorsanız, açıklayalım. Öncelikle insanların rağbet ettiği konulardan oluşan yazıları sitemizde yazabiliriz. Sadece belirli kategorilere yani niche alanlarda konular yazarak tanıtım yazısı fiyatlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Blogunuzun alakalı konularda otoriter olmasını sağlayın. İlgili konularda insanlara faydalı içerikler, bilgiler paylaşın.  Sitenizde kopya,spam,aldatıcı içerikler,telif hakkı vb. içeren içerikleri asla barındırmayın. Blogunuzda iletişim, bize ulaşın tarzı sayfaları muhakkak oluşturun. Blogunuza gelecek tanıtım yazısı tekliflerinde tanıtım yazısının, özgün ve kopya içerik olmamasını isteyin. Sitenizdeki konular zaten alakalı olursa tanıtım yazılarını sizin yazmanızı istediklerinde ayrıca da blogdan para kazanmak mümkündür. Webmaster forumlarında konu açarak, sitenizi tanıtıcı makale yazdıktan sonra ilanlar verebilirsiniz. Örneğin;

http://www.r10.net/tanitim-yazisi/

https://wmaraci.com/forum/tanitim-yazisi.html

http://www.webmastersitesi.com/tanitim-yazisi/

Google’de tanıtım yazısı forum şeklinde aramalar yaparak, ilgili kategoride ilan açabilirsiniz. İlan siteleri; bionluk.com, sadeceon.com, uzmankirala.com gibi sitelerde blogunuz için tanıtım yazısı satmak istiyorum tarzı ilanlar açarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Tanıtım yazısı satışı ile blogdan para kazanmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz hususları göz önünde bulundurmanızı öneririz. Tanıtım yazısı satmak konusunda aklınıza takılan kısımları yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Ücretsiz Online İş E-kitabı ile Blogdan Para Kazanma Konusundaki Yazılar, Sırlar Anında Email Adresine Gelsin!

Aşağıya İsim ve Email adresinizi girdikten sonra Gönder butonuna basınız.

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Gizliliğinize önem gösteririz. Spam mail asla gönderilmez.

2 thoughts on “Tanıtım Yazısı Satışı ile Blogundan Para Kazanmak

  1. Pingback: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları | Blogdan Para Kazanma Rehberi BLOGMAVİSİ

  2. Turgutlu En Son Haber

    Diğer yazılarınızıda okumaya çalışıyorum gayet güzel paylaşımlar

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.